ANASAYFA  |  GENEL KÜLTÜR  |  VİDEO GALERİ  |  RESİM GALERİLERİ  |  İLETİŞİM
 
HUBYAR KÖYÜ DERNEĞI
  Kuruluşu ve Kurucuları
  Dernek Başkanları
  Yönetim Kurulu
  Denetleme Kurulu
  Disiplin Kurulu
  Federasyon Delegeleri
  Kadın Komisyonu
  Gençlik Komisyonu
  Tüzük
  Faaliyetler
  Hesap Numaraları
  İletişim
DERNEK BİLGİLERİ
  Hubyar Eğitim Vakfı
  Hubyar Köyü Muhtarlığı
<p><b>KURBAN   ADAYAN   YENİ   CANLARIMIZIN İSİMLERİ </b></p>
  2015 Yılı Kurban Bağışı
  2014 Yılı Kurban Bağışı
  2013 Yılı Kurban Bağışı
  2012 Yılı Kurban Bağışı
  2011 Yılı Kurban Bağışı
  2010 Yılı Kurban Bağışı
<p>Online bağış sistemi teknik alt yapımız tamamlanmak üzere.<br />
<br />
Çok yakın zamanda bağışlarınızı online olarak güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.</p>
ANKET
Aktif anket mevcut değil.
ZİYARETÇİ SAYILARI
Dün Gelen : 638
Bugün Gelen : 332
Toplam : 1528307
 
  Kamuoyuna
 

Hubyar Köyü Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Hubyar Eğitim Vakfı‘ndan Açıklama:

 

Kamuoyuna

Son günlerde „Hubyar Tekkesi“ üzerine yeniden çeşitli haber ve açıklamalar hem ulusal basında hem sanal ortamda yer almaktadır. Bu açıklamalar, 7 Mayıs 2017 tarihinde İsmail Saymaz tarafından Hürriyet Gazetesi’nde yapılan haberi dayanak göstererek yapılmaktadır. Açıklamaların hepsi „haberden olay çıkarmak“ üzerine yönelmiştir; böylece bu haberin amacı da ortaya çıkmış bulunmaktadır. Spekülasyon ve gerçek dışı içeriklerle yapılan bu haber ve açıklamalar iyi niyet taşımamaktadır.
 

Olayın aslı şöyledir:

Hubyar Tekkesi’ne devlet şimdi değil 2005 yılında el koymuştur. O günlerde derneğimiz, Hubyar Ocağı’na bağlı tüm köy derneklerini İstanbul’da toplayarak gerekli açıklamaları ve duyuruları yapmış, bu müdahaleye karşı da hukuk mücadelesi başlatmıştır. Toplantı sonrası „Devlet Hubyar’dan elini çeksin“ başlıklı ortak bildiri de basında yer almıştır. Daha sonra, derneğimiz genel kurul kararıyla kurulan Hubyar Eğitim Vakfı davanın tarafı olmuş ve tüm 12 yıl boyunca süren hukuk mücadelesinin takipçisi olmuşuzdur. 2005 yılından bu yana her yıl yaptığımız ‚Hubyar Anma Törenleri’nde de Hubyar sevenlerini konu hakkında bilgilendirdik. 12 yıl süren dava sonunda 12.10.2016  tarihli yargıtay onayıyla köy tüzel kişiliğinin lehine karar verilmiştir. Ancak, dava süresince söz konusu olan, Hubyar Tekkesi’nin eski vakıflardan oluşu, vakıflar kanununun 30. maddesi gereği sürecin devamında tekkenin Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne geçirilmesiyle son bulmuştur. Dava şimdi Anayasa Mahkemesi’ne taşınmıştır.

20 Temmuz 2005 yılında ‚Tekkeden rand elde ediliyor‘, ‚Tekke, şeyhliğini ilan eden biri tarafından işgal edildi‘ diye Cumhurbaşkanlığı’na, Başbakanlığa, Genel Kurmay Başkanlığı’na, Adalet Bakanlığı’na, Tokat Valiliği’ne, Almus Kaymakamlığı’na ve Cumhuriyet Savcılığı’na eş zamanlı olarak basın önünde Tekkeyi ve postnişinini ‘dedelik yapıyor’ diye Tekke ve Zaviyeler Yasası‘nı öne sürerek şikayet edenlerin, ‚Tekkede terörist besliyor‘,diye el yazılı dilekçe verenlerin, ‚Tekkede kurban kesiliyor‘ diye şikayet edenlerin, ‚burası devlet malıdır, vakıf malıdır‘ diye resmi makamlara dilekçe verenlerin, mahkeme süresince yalancı şahitlik ve evrakta tahrifat yaparak Tekkeye devletin el koymasını sağlayanların, bugün yine ortaya çıkıp „Tekkeye Devlet El Koydu“ diye feryad-ı figân etmelerinin ne kadar samimi olabileceğinin takdirini kamuoyuna bırakıyoruz. (Gerekirse isim isim, sayfa sayfa bu şikayetleri ve ifadeleri yayınlarız). Sanki köy tüzel kişiliği kaymakamlığın ve valiliğin altında bir organ değilmiş gibi – devlet dışı gösterilerek yapılan haber ve açıklamalar her türlü samimiyetten uzak oldukları gibi, iyi niyet de taşımamaktadır. Aynı akibete uğratılan ve yine Tokat’a bağlı Keçeci Baba Tekkesi de köy tüzel kişiliği adına verilmiş ancak Erbaa Kaymakamlığı istediği her uygulamayı yapmaktadır (İsteyenler sanal ortamda yeteri kadar bilgiyi elde edinebilirler). Hubyar Tekkesi’nde de asıl amaç, dergahtan dedeyi çıkartarak dede-talip ilişkilerini koparmak, ana işlevin ortadan kaldırılarak türbeleşmesini sağlamaktır; tıpkı diğer Alevi inanç merkezlerinde olduğu gibi. Ayrıca Tokat Valiliği’nin son üç yıldır yerel basında yer alan ve Hubyar Tekkesi’ni de içeren açıklamaları da gizlilik içermemektedir.[1]

2005 yılından bu yana Tekkemiz, ilgilileri ve Köyümüz üzerine sistematik ve profesyonel olarak basın ve yayın yoluyla itibarsızlaştırma kampanyası yürütülmektedir. Bu şikayetlerin ve kampanyanın başında ise, eski „Türkçü“ yeni „Kürtçü“, neresi karıştırılmak isteniyorsa orada bulunan, şahıs ve şahıslar yer almaktadır. Türkçülüğün Türklere, Kürtçülüğün Kürtlere verdiği zararın en iyi okunacağı ülke Türkiye’dir. Meşruiyetini sorunun kendinden alan, bugün Alevilerin ve Aleviliğin önünde kendileri en büyük sorun olarak duran kurum ve kerameti kendinden menkul kişilerin yaptıkları açıklamalar ise her türlü ciddiyetten uzak oldukları gibi, iyi niyet de taşımamaktalar.

Ülkenin ve Cumhuriyet’in kurucusu Atatürk’e yapılan hakaret ve iftiraların alenileştiği; ABD emperyalizminin açık açık Türkiye‘yi tehdit ettiği; Demokrasiye, Cumhuriyete, Hukuka sahip çıkmanın birincil görev haline geldiği bu ortamda, konuyla ilgili kamuoyunu, basını ve tüm devlet görevlilerini ‚akl-ı selim’i hakim kılmaya davet ediyoruz. Hubyar Tekkesi bağlamında yapılan bu tür sistematik ‚yayınları‘ da bu bağlamda görüyor ve oyunun bir parçası olarak değerlendiriyoruz. Orman yanarken yangının içersinde ağaç kapmanın derdine düşenler, ağaç yerine ellerinde kül bulurlar, eğer yangından kendilerini kurtarabilirlerse. Ağaç kapmanın derdinde olanlara, aslolanın yangını söndürmek olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz. Tekkemizi ve Köyümüzü Alevileri itibarsızlaştırmanın bir aracı haline getiren ‚hain zihniyeti‘ ise şiddetle kınıyoruz.

 

Saygılarımızla

Hubyar Köyü Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği                      Hubyar Eğitim Vakfı[1] Konuyla ilgili detaylı açıklamalar ve siyasi yorum için Hubyar Eğitim Vakfı Başkanı Hıdır Temel’in 12.12.2014 tarihli kadastro Mahkemesinde verdiği savunmayı okumalarını salık veririz. Savunma dernek sitesinde (www. Hubyardernegi.org) bulunmaktadır.

 

 
11.05.2017  96 
  Tokat Kadostro Mahkemesin de HUBYAR davası ile ilgili yazılı savunması
 
Vakıf Başkanımız  Sn. Hıdır Temel`in 12.12.2014 tarihinde

Tokat Kadostro Mahkemesin de 

HUBYAR davası ilgili yazılı savunması,

bu sadece bir savunma değil aynı zamanda alevi tarihine de ışık tutacak bir belgedir.

 
11.05.2017  44 
  Anneler Günü Etkinliğine davet
 

  Kadın kollarımızın düzenleyeceği anneler günü etkinliğimiz 13 mayis 2017 cumartesi günü Zümrüt Restaurant / Yakacıkta olacaktır. iletisim ve bilgi ;

Çicek TELCİ 0530 274 45 11

 
04.05.2017  18 
  Hubyar Etkinliklerinin Tarihi Belli Oldu
 

  Her Yıl Geleneksel olarak düzenlenen 14. Hubyar Anma Töreni ve Etkinlikleri bu yıl 22-23 Temmuz 2017 Tarihlerinde yapılacaktır. 

Hubyar Köyü Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği

Hubyar Eğitim Vakfı  

 
08.04.2017  45 
  Hubyar Köyü Derneği 50. Yıl Dönümü Dayanışma Gecesi
 

 50. yıl dönümü dayanışma gecemizde Bizleri yalnız bırakmayıp bize destek veren hubyar mensuplarına, hubyara gönül veren tüm canlara teşekkür ederiz.


Hubyar Köyü kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği
Yönetim Kurulu

 
26.02.2017  159 
  ESEN ve ZİLCİ Ailesinin Düğün Töreni
 

  Hubyar Köyü Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Olarak SERAP ve SELAHATTİN Çiftine Bir Ömür Boyu Mutluluklar Dileriz.

 
02.03.2017  36 
  Hep Birlikte 50 Yılımızı Kutluyoruz
 

   Hubyar Sevgisiyle, İnancıyla, Hubyar Talipleriyle, Hubyar`a Gönül verenlerle Birlikte, Dayanışma Gecemizde Siz Değerli Dostlarımızı Aramızda Görmekten Onur Duyarız.

 
04.02.2017  58 
  Hep Birlikte 50 Yılımızı Kutluyoruz
 

   Hubyar Sevgisiyle, İnancıyla, Hubyar Talipleriyle, Hubyar`a Gönül verenlerle Birlikte, Dayanışma Gecemizde Siz Değerli Dostlarımızı Aramızda Görmekten Onur Duyarız. 

 
05.01.2017  89 
  HUBYAR KÖYÜ FUTBOL TAKIMIMIZ ÇEYREK FİNALDE !!!!
 

  TOKDEF Futbol Turnuvasında bu akşam Görümlü Kasabası ile Playoff maçına çıkan Hubyar Köyü Futbol takımımız, maçtan 3-0`lık skorla galip gelerek Çeyrek Finale yükselmiştir. Desteklerini esirgemeyen tüm Hubyar gönüllülerine teşekkür ederiz. Çeyrek Final maçıyla ilgili detaylı bilgiler yakında paylaşılacaktır.

 
31.10.2016  114 
  Hubyar Etkinlikleri Hakkında Bilgilendirme
 

  Saygı Değer Hubyarlılar ve Hubyar Gönül Dostları;

Bilindiği üzere, 13. Geleneksel Hubyar Anma Töreni ve Etkinlikleri memleketimizde yaşanan son olaylar nedeniyle, Tokat Valiliği ile yapılan temaslar neticesinde ileri bir tarihe ertelenmişti.

22.08.2016 tarihinde, Tokat Valiliği ile yaptığımız son görüşmede, malum nedenlerle ertelenen etkinliğimizi, Kurban Bayramı tatili içerisinde yapma talebimiz iletilmiş ancak, memleketin içinden geçtiği olağanüstü koşulların ciddiyetini koruduğu, bu nedenle etkinliğimizin, koşulların daha uygun olacağı ileriki bir tarihte yapılabileceği yanıtı alınmıştır.

Konuyu değerlendiren Yönetim kurulumuz, ileriki bir tarihte güvenlik koşulları oluşsa ve valilik onayı alınsa bile, insanlarımızın tatillerinin, izinlerinin bitmesi, hava koşullarının ağırlaşması vs. nedenlerle bu yılın kalan zamanında etkinliğimizi yapamayacağımızdan, 13. Geleneksel Hubyar Anma Töreni ve Etkinliklerini 2017 yılı yaz aylarına erteleme kararı almıştır.

 
01.09.2016  61 

TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

KULLANICI İŞLEMLERİ
 KULLANICI GİRİŞİ
 ÜYE OL
 ŞİFREMİ UNUTTUM
 AKTİVASYON KOD TALEBİ
MAİLLİST
  Ekle   Çıkar    
 
Copyright © 2017 Hubyar Köyü Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği
ÜYELİK İŞLEMLERİ   | ÜYELİK SÖZLEŞMESİ   | GİZLİLİK POLİTİKASI  

Adres : Fatih Sultan cad. Fındık sok. No.27 Okmeydanı-Beyoğlu ISTANBUL TÜRKIYE
 Telefon : 0532 331 62 82 info@hubyardernegi.org
Bu site en iyi 1024x768 çözünürlükte izlenir.